fbpx
22. mája 2024
Lucia
Ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo

Ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo, keď ešte nie je spustená?

Nedávno sa Slovensko pripojilo k ďalším členským štátom EÚ a v spoločnej výzve požiadalo Európsku komisiu, aby ukázala, ako chce podporiť zavádzanie tepelných čerpadiel do domácností. Napriek tomu, že iniciatívu podporila aj slovenská vláda, domácnosti na Slovensku aktuálne nemôžu čerpať eurofondy na kúpu tepelných čerpadiel.

Dočasná dotácia na tepelné čerpadlo

Dotačné programy z eurofondov, ktoré by mali Slovákov motivovať k prechodu na tepelné čerpadlo, sú momentálne pozastavené. Bezemisný spôsob vykurovania, ktorý je oveľa šetrnejší k životnému prostrediu, tak na našom území zaostáva. Ako sa vyjadril Slovenský zväz pre chladenie, klimatizáciu a teplené čerpadlá, aj tento fakt môže za slabý predaj čerpadiel na Slovensku.

Napriek tomu, že dotačný program Zelená domácnostiam beží už dlhšiu dobu, stále neprišlo k reálnemu čerpaniu. Slovenská značka tepelných čerpadiel GRUBMANN sa preto rozhodla podporiť svojich klientov. Ak máte záujem o prechod na vykurovanie tepelným čerpadlom, poskytneme vám dočasnú dotáciu v polovičnej výške predpokladanej dotácie.

Nami poskytovaná dočasná dotácia je okamžitá a zákazník na ňu nemusí čakať. Funguje to tak, že pri podpise zmluvy zaplatíte o polovicu menej z predpokladanej sumy dotácie. Na dotáciu tak čaká naša spoločnosť aj zákazník.

Tepelné čerpadlá postupne nahradia kotly na fosílne palivá

Európska komisia už dávnejšie deklarovala, že tepelné čerpadlá sú kľúčovou technológiou pre to, aby bolo vykurovanie viac ekologické. Podľa jej vyjadrení by v nasledujúcich rokoch mali tepelné čerpadlá v domácnostiach postupne nahradiť kotly na fosílne palivá. Brusel chce do roku 2030 nainštalovať aspoň 30 miliónov čerpadiel v celej EÚ, aby sa postupne dekarbonizovalo odvetvie vykurovania a znížila sa závislosť Európskej únie od dovozu ruského plynu.

Kým sa čaká na opätovné rozbehnutie dotačného programu Zelená domácnostiam, snažíme sa zlepšovať a pripraviť na budúcnosť, keď bude EÚ oveľa viac tlačiť na ekologické zdroje vykurovania. Preto popri tepelných čerpadlách série EcoLogic už pár mesiacov pripravujeme novú sériu tepelných čerpadiel s názvom EcoSilent.

Tepelné čerpadlá EcoLogic

EcoLogic je ľudové tepelné čerpadlo, ktoré ponúka vysokú úžitkovú hodnotu za ľudovú cenu. V našej ponuke ich nájdete s výkonom od 6kW do 35kW. Tepelné čerpadlo zo série EcoLogic obsahuje EVI systém, čo ocenia najmä zákazníci z chladnejších oblastí Slovenska. Skvele sa hodí tým, ktorí bývajú v okolí Oravy alebo Tatier.

Tepelné čerpadlá EcoSilent

Séria EcoSilent zas patrí k prémiovejším produktom. Je to vyššia trieda s možnosťou výstupnej vody až 75 stupňov. Tepelné čerpadlo z tejto série je navyše extrémne tiché. Vďaka použitému chladivu R290 bude zodpovedať aj tým najprísnejším ekologickým normám. Séria EcoSilent sa momentálne nachádza vo fáze testovania a po certifikácii bude taktiež zaradená do štátneho programu Zelená domácnostiam.

Tepelné čerpadlá ECOmmerce

V našej ponuke sa tento rok objavia aj tepelné čerpadlá do komerčnej sféry, ktoré sú určené pre veľké budovy, firmy, polyfunkčné budovy či bytovky. V tomto prípade pôjde o sériu ECOmmerce. Tieto čerpadlá budú mať masívne výmenníky pre spoľahlivé fungovanie vo veľkých priestoroch a výstupnú teplotu vody až 75 stupňov. Ich výkon porastie na 50kW.

Profesionálny predajca tepelných čerpadiel

Dávame si záležať na dôveryhodnosti a profesionalite. Popri produktovom zázemí máme aj technické. Všetky ponúkané produkty sú skladom a postupne rozširujeme sieť inštalatérov a predajcov po celom Slovensku. Nech ste z akéhokoľvek kúta Slovenska, vieme vám zabezpečiť kvalitné služby a pomôžeme vám aj s dotáciou.

Neváhajte nás kontaktovať, či už sa chcete stať našim zákazníkom alebo partnerom. Radi vám odpovieme na všetky prípadné otázky.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

0
V košíku nemáte žiadne produkty
Napísať cez WhatsApp
Potrebujete radu?
Scan the code
Dobrý deň,
napíšte nám cez WhatsApp a radi vám poradíme 24/7.