fbpx
24. júla 2023
Grubmann
Tepelné čerpadlo s EVI inverterom

Prečo by ste mali mať tepelné čerpadlo s inverterom?

V ideálnom svete by mala každá domácnosť využívať tepelné čerpadlo. Ale ako vieme, svet nie je ideálny, a neočakávané náklady na zaobstaranie a inštaláciu tepelného čerpadla môžu byť pre mnohých prekážkou. Ak však staviate nový dom, čítajte ešte pozornejšie.

Čo ak by bolo možné získať všetky výhody tepelného čerpadla bez ďalších enormných nákladov? Predstavte si tepelné čerpadlo s inverterom – inovatívne riešenie, ktoré efektívne kúri a chladí s premenlivým výkonom a zvýšenou efektivitou.

Existujú rôzne typy tepelných čerpadiel, ale tepelné čerpadlo s EVI inverterom sa stáva obzvlášť obľúbené. Prečo?

Efektívnosť tepelného čerpadla s inverterom

Tieto tepelné čerpadlá sú efektívnejšie ako tradičné systémy, pretože spotrebujú menej energie na vytvorenie rovnakej teplotnej zmeny. Okrem toho majú nižšie prevádzkové náklady, pretože nevyžadujú žiadnu extra údržbu ani modernizáciu. A ako bonus, nevytvárajú žiadne skleníkové plyny počas prevádzky, čo je pre našu planétu veľké plus. Všetky tepelné čerpadlá Grubmann kombinujú DC inverter s EVI inverterom.

DC inverter tepelného čerpadla

Technológia DC Invertor sa používa na reguláciu rýchlosti kompresora v tepelnom čerpadle. Klasické tepelné čerpadlá často pracujú s konštantnou rýchlosťou, bez ohľadu na požiadavky na teplotu. DC Invertor naopak umožňuje kompresoru prispôsobiť sa aktuálnym potrebám, čím znižuje spotrebu energie a zlepšuje účinnosť. Znamená to, že tepelné čerpadlá s DC inverterom neidú stále na plný výkon, ale prispôsobujú sa vonkajšej teplote.

EVI inverter (Enhanced Vapor Injection) tepelného čerpadla

Táto technológia je špeciálne navrhnutá na zlepšenie výkonu tepelných čerpadiel v chladnom počasí. EVI Invertor zavádza dodatočné chladivo do kompresora, čo zvyšuje teplotu výstupu a umožňuje efektívne fungovanie aj pri nízkych vonkajších teplotách.

Ako funguje tepelné čerpadlo s EVI inverterom?

Pochopíme to lepšie, keď sa pozrieme na základný princíp tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo funguje tak, že prenáša teplo z jedného miesta na druhé. V základnej forme tepelné čerpadlo prenáša teplo z vonkajšieho prostredia (napríklad z pôdy, vody alebo vzduchu) do interiéru budovy.

Tepelné čerpadlo s EVI inverterom vstupuje na vyššiu úroveň. EVI systém dodáva dodatočné chladivo do kompresora, čo zvyšuje objem pary a tým aj teplotu, ktorú môže čerpadlo dosiahnuť. To výrazne zlepšuje výkon čerpadla pri nízkych vonkajších teplotách.

Ako funguje EVI inverter

Tepelné čerpadlo s EVI inverterom sa skladá zo štyroch hlavných častí: kompresora, kondenzátora, expanznej nádoby a výparníka. Kompresor stláča chladivo a zvyšuje jeho teplotu. Potom prechádza do kondenzátora, kde sa prenesie teplo do kúrenia budovy. Chladivo sa potom vráti späť do expanznej nádoby, kde sa výrazne ochladí a rozpína. Nakoniec vstupuje do výparníka, kde odoberá teplo z okolitého prostredia a cyklus sa opakuje.

To, čo robí EVI inverter takým výnimočným, je jeho schopnosť efektívne fungovať aj pri nízkych vonkajších teplotách. Tradičné tepelné čerpadlá môžu strácať výkon a efektivitu pri nízkych teplotách, ale s EVI invertorom je tento problém výrazne redukovaný. To znamená, že sa môžete spoľahnúť na stabilný výkon a komfort v každom počasí.

Perfektný spôsob ako ušetriť ešte viac na kúrení

DC Invertor a EVI Invertor riešia dva rôzne aspekty výkonu tepelných čerpadiel. DC Inverter je zameraný na energetickú efektívnosť a adaptabilitu, zatiaľ čo EVI Inverter je navrhnutý na zlepšenie výkonu pri nízkych teplotách.

Tepelné čerpadlo s DC a EVI inverterom je perfektným spôsobom, ako využiť elektrickú energiu na vykurovanie alebo chladenie. Sú vynimočne energeticky efektívne, dokážu rýchlo a efektívne vykurovať a chladiť veľké priestory, a sú šetrné k životnému prostrediu.

Chcete vedieť viac? Kontaktujte nás.

4 komentáre

  • Grubmann

   Dobrý deň, Pavol,
   Je mi ľúto, že sa Vám po 6 rokoch pokazilo tepelné čerpadlo LG práve v strede zimy. Po našom telefonickom dohovore som zistil bližšie informácie a ešte dnes Vám pošlem cenovú ponuku a postarám sa o skorú inštaláciu.

   Odpoveda
 1. Gustáv

  Prosím cenovú kalkuláciu, reálny predpoklad spojený fotovoltaikou okolo 10 kW.

  Odpoveda
  • Grubmann

   Dobrý deň, emailom som Vás kontaktoval ohľadom ďalších informácií, ktoré budeme potrebovať pre vhodné určenie tepelného čerpadla do vášho domu.

   Odpoveda

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

0
V košíku nemáte žiadne produkty
Napísať cez WhatsApp
Potrebujete radu?
Scan the code
Dobrý deň,
napíšte nám cez WhatsApp a radi vám poradíme 24/7.